KONST / Ramar / Ram 5555644
*
nr 555 5644
Ram
17/1800-tal, 31x26
Utrop:
600 kr
Såld:
3.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2008
kl 18:31:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 14:38:19
1
2.100 kr
30/11 23:36:49
2
650 kr
1/12 09:03:47
3
850 kr
1/12 18:12:05
4
2.400 kr
1/12 18:14:15
4
3.000 kr
1/12 18:19:36
5
2.500 kr
1/12 18:20:53
5
2.700 kr
1/12 18:21:51
5
2.900 kr
1/12 18:25:29
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:02
*
Ram
nr 555 5644
Ram
17/1800-tal, 31x26
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 3.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/11 14:38:19 | 1 | 2.100 kr |
30/11 23:36:49 | 2 | 650 kr |
1/12 09:03:47 | 3 | 850 kr |
1/12 18:12:05 | 4 | 2.400 kr |
1/12 18:14:15 | 4 | 3.000 kr |
1/12 18:19:36 | 5 | 2.500 kr |
1/12 18:20:53 | 5 | 2.700 kr |
1/12 18:21:51 | 5 | 2.900 kr |
1/12 18:25:29 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:02